About2023-04-06T23:45:51+03:00

Herkese merhaba…

Hürriyet gazetesinde başladığım, sonrasında ise farklı mecralarda devam ettiğim ve 10 yıla varan yazı serüvenime bundan sonra açmış olduğum kişisel blog sayfamda devam edeceğim. Öncelikle bana yazarlık dünyasının kapılarını açan ve her daim desteklerini esirgmeyen  Ertuğrul Özkök başta olmak üzere; Vuslat Doğan Sabancı’ya, Soner Yalçın’a, Yavuz Oğhan’a ve Ali Haydar Fırat’a teşekkür ederim.

Yazılarım için kişisel blog açmamın başlıca sebebi ise konularımda özgür olabilmek ve siyasetten magazine kadar çeşitliliğimi tek bir platformda toplayabilmek.

Açıkçası blog sahibi olmak bana biraz korkutucu gelse de sizlerin desteğiyle üstesinden gelebileceğime inanıyorum.

Blog’da neler olacak derseniz; Muhafazakâr bir kadın olarak kendi penceremden gördüğüm izlenimlerimi ve düşüncelerimi paylaşacağım. Sosyal hayatın ve siyasetin kadın üzerindeki baskısını yazacağım. Herkesin bir tarafa çekiştirdiği muhafazakâr kadının aslında nasıl görmezden gelindiğini anlatacağım.

Peki, ben kimim?  Kısaca bahsetmek istiyorum… İstanbul’da dünyaya geldim. Doğum tarihimi ikizim izin vermediği için paylaşamıyorum ama Yay burcu olduğumu söyleyebilirim.Aslen Trabzonluyum.

İlkokuldan sonra hafızlık yaptım. Akabinde Arapça eğitimi aldım. 90’lı yıllarda Refah Partisi ile tanıştım ve Bayrampaşa İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yaptım. Fazilet Partisi’nin ardından Saadet Partisi’nde gerek İlçe Kadın Kolları gerekse İl Kadın Kolları’nda çeşitli görevlerde bulundum. Şu an aktif siyasetin içinde değilim.

Kısa bir zaman önce İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdim. Hayatımda geç kaldığım birçok şeyden biridir üniversite eğitimi… Zira vakti zamanında üniversite okuyabilmiş olsaydım yaşadıklarıma ve şahit olduklarıma bu kadar üzülmeyeceğimi anladım. Beni çok etkileyen bir alan olduğu için Sosyoloji alanında yüksek lisans yapmak hedeflerim arasında…

İnsanları gözlemlemeyi ve şahsi deneyimleri önemsiyorum. Arkadaşlarım, ailem ve okurlarım olmazsa olmazımdır. Yazmak ve paylaşmak en büyük tutkum… Zaman zaman hayatıma anlam ve renk katan yakın çevremin de hikayelerini okuyacaksınız.

Annem ve insanı olduğum kedim Bulut’la yaşıyorum.

Güzel günleri birlikte yaşamak temennisiyle,

Sevgiler…

Yazılarım

Go to Top