29/08/2022

Hakikaten yeter artık…

Yaşanan her olayın ardından şöyle bir durup bakıyorum ve her iktidarın kendi hassasiyetleri üzerinden özgürlüğü kısıtlayan davranışlarından gına geldiğine kanaat getiriyorum. Olmuyor, olmuyor… Bir adım öteye gidemiyoruz. Açıkçası bundan sonra gideceğimizden de şüpheliyim. Hep bir hesaplaşma, hep bir aba altından sopa gösterme ergenliği… Kendinden olmayana hayatı zindan etme merakı. Yeter, gerçekten yeter artık.

Dumanı henüz üstünde olan şarkıcı Gülşen olayı, adeta aklımızla alay edilen bir olay… Gülşen, vakti zamanında verdiği konseri esnasında, İmam Hatip Liselerine yönelik uygunsuz sözler sarf etmiş. Sarf ettiği sözler oldukça onur kırıcı ve aşağılayıcı… Lakin anlaşılabilir bir açıklama ve özürle durumu izah etti.

Normal olarak toplum tarafından kınandı, çıkıp özrünü de diledi fakat olayın burada kapanması gerekirken bir bakıyoruz “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan tutuklanmış.

Yahu, kadının sözlerinin üzerinden geçmiş kaç ay. Bu kadar zaman içinde konseri dinleyenlerden birileri gidip de İmam Hatip Lisesi’nde okuyanlara karşı bireysel bir eylem mi yapmış, örgüt mü kurmuş, yürüyüş mü yapmış, taşkınlık mı çıkarmış? Gülşen’in sözlerinde suça bir teşvik mi var?

Tutuklama nedir yahu?

İmam Hatip Liseleri ve oralarda eğitim alanlara karşı yaptığı saygısızlığı, Gülşen’i tutuklayarak mı geri alabileceğinizi zannediyorsunuz cidden?


Lütfen… Yeter artık…

Ayrıca, Gülşen’in tutuklanmasını “Sapkın sanatçı bozuntusu Gülşen tutuklandı!” olarak haberleştiren Milli Gazete yönetimine de buradan sitemimi yazmak istiyorum.

Arkadaşlar, olmadı. Hem size hem de gazeteye hiç yakışmadı. Bu dil, rahmetli Erbakan Hoca’nın dili değil. Bu dil, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun dili değil.

Bu dil, İslam’ın dili hiç değil.

Lütfen Akitleşmeyin…

                                                                                                                        29.08.2022